تبلیغات
بهترین هافبک تاریخ فوتبال جهان:ژاوی - پرتغال- اسپانیا؛ داربی ایبریا در نیمه نهایی یورو2012

شارژ ایرانسل

فال حافظ

قلب ما همیشه ابی واناریست..........

چهارشنبه 7 تیر 1391
ن : ثنــــــــ ـ ـآ نظرات ()

پرتغال- اسپانیا؛ داربی ایبریا در نیمه نهایی یورو2012پرتغال

Rui Patricio
Pereira, Pepe, Alves, Coentrao
Moutinho, Veloso, Meireles
Nani, Almeida, Ronaldo

  اسپانیا

Casillas
Arbeloa, Ramos, Pique, Alba
Busquets, Alonso
Silva, Xavi, Iniesta
Torres


 پرتغال و اسپانیا دو رقیب دیرینه در شبه جزیره ایبریا هستند و هردوی آنها این رقابتها را خیلی خوب شروع نکردند. پرتغال دراولین دیدارش در یورو2012 مغلوب آلمان شد و اسپانیا به یک تساوی مقابل ایتالیا رضایت داد
پائولو بنتو سرمربی پرتغال با وجود درگیری میان ریکاردو کوارشما و میگل لوپس در جلسه تمرینی اخیر تیمش، به موفقیت اطمینان دارد. او بعد از مصدومیت الدر پوشتیگا در بازی با جمهوری چک مجبور شده تا تغییراتی در تیمش اعمال کند و جای او را با اوگو آلمیدا یا نلسون اولیویه رای جوان پرخواهد کرد. اما انتظار می رود که سایر بازیکنان درترکیب اصلی پرتغال همان بازیکنان قبلی باشند و رونالدو با سه گلی که در 2بازی اخیر برای تیمش به ثمر رساند درترکیب ثابت خواهد بود و په په و کوئنترائو هم  در این دوئل که به نحوی می توان آن را رئال- بارسای یورو دانست حضور خواهند داشت.
 
بازیکنان اسپانیایی که در بازی یک چهارم  پایانی مقابل فرانسه به پیروزی رسیده بودند، تقریبا همان بازیکنانی هستند که قهرمانی در یورو2008 و جام جهانی 2010 را تجربه کرده اند ولی خیلی از رسانه ها، این روزها بازیهای اسپانیا را خسته کننده دانسته اند و به این نکته اشاره کرده اند که این تیم دیگر استانداردهای چند سال پیشش را ندارد. اما بیسنته دل بوسکه تحت تاثیر این انتقادات نیست و انتظار می رود تا تیمش را باترکیبی مشابه با بازیهای قبلی روانه میدان کند.
 لاروخا دردو بازی در این رقابتها، بازی را باحضور سسک فابرگاس در ترکیب تیمش و به عنوان بازیکن شماره 9 کاذب شروع کرده و فرناندو تورس هم در دو بازی دیگر در ترکیب تیم بوده تا بازی مستقیم تری را ارائه کند. هردوی آنها نیز تا به اینجا 2 دگل دراین رقابتها به ثمر رسانده اند. البته به نظر می رسد تورس برتری جزئی ای نسبت به سسک برای حضور درترکیب اصلی ماتادورها داشته باشد.

امشبمـــــــــــــــــــــــــــ میبریمشونـــــــــــــــــــــــــــــــــ